Definitieve én pre-selectie IAU kampioenschappen 2016

Opmerking : alle prestaties behelzen alleen prestaties gelopen in IAU-gelabelde wedstrijden !

Het selectiecomité van de KBAB is op 21 juni ’16 samengekomen om de preselectie en definitieve geselecteerden voor de komende IAU kampioenschappen (MIAUC’s) 2016 aan te duiden.

 

DEFINITIEF geselecteerd:

Voortgaande op de selectiecriteria zijn dit de definitieve geselecteerden, eventueel nog mits bewijs van vormbehoud:

WK-24H Albi (FRA) 22-23/10/2016 : 

Patricia Verschueren (top-25 WK 2015, vormbehoud nog aan te tonen)

Geert Stynen (A-niveau, vormbehoud nog aan te tonen)

WK-50km Doha (Qatar)  11/11/2016

Nog geen enkele definitieve selectie

 

WK-100km Los Alcazares (ESP) 27/11/2016:

Mieke Dupont (top 25 WK 2015 én A niveau, vormbehoud nog aan te tonen)

Wouter Decock (top 25 WK 2015 én A niveau én vormbehoud behaald in NVV 2016)

 

Het selectiecomité heeft beslist om EVENTUEEL telkens een ploeg uit te sturen van maximaal 3 atleten met die verstande dat A atleten altijd in de ploeg zullen zitten tot een maximum van 6/ploeg.

De volgende personen, zonder dat dit lijstje enige beperking inhoudt, maken nu al kans op een selectie binnen deze nationale ploegen :

 

PRE-SELECTIE:

 

WK 24H-Dames


- alle loopsters die sinds begin 2014 + 220km gelopen hebben tegen 15 augustus 2016,met een maximum van 5.
- indien er geen twee loopsters +220km hebben gelopen wordt de overgebleven plaats(en) gegeven aan de beste +195km loopsters:
Uitzondering !
indien er geen enkele +200km loper zich selecteert wordt de selectie beperkt tot de beste +195 loopster.


Komen hiervoor nu al in aanmerking:

Veerle Beernaert, maar loopt Spartathlon die dit jaar niet te combineren valt,

De beste loopster met een minimum van 195km



WK 24H Heren


-  alle lopers die sinds begin 2014 +240km gelopen hebben tegen 15 augustus 2016,met een maximum van 6 inclusief Geert Stynen (mits vormbewijs).
-  indien er geen twee lopers de +240km hebben gelopen (3 lopers indien Geert Stynen niet meeloopt) worden de overgebleven plaatsen gegeven aan de beste +215km lopers.
Uitzondering !
indien er geen enkele +220km loper zich selecteert kan de selectie beperkt worden tot de beste 215km loper.

Komen hiervoor nu al in aanmerking:

Peter Palmans (232km) mits vormbewijs

Luc Dejaeger-Braet (218km)  maar loopt Spartathlon die dit jaar niet te combineren valt.

Jan Spitael (217km) maar loopt Spartathlon die dit jaar niet te combineren valt.

De beste loper met een minimum van 215km.

 

WK 100K Dames

-  alle loopsters die sinds begin 2014 <8h30 gelopen hebben tegen 17 september 2016, met een maximum van 6 inclusief Mieke Dupont (mits vormbewijs).

-  Indien er geen twee loopsters <8h30 hebben gelopen worden de overgebleven plaatsen gegeven aan de beste <9h30’ loopsters (mits vormbewijs). Pas indien te weinig <9h30’ loopsters kan worden rekening gehouden met equivalente prestaties op de 6 uren.

Komen hiervoor nu al in aanmerking:

  • o   Katrien Rogiers (9h06’, mits vormbewijs)
  • o   Heidi Janssens (9h22’ mits vormbewijs)
  • o   Valerie Turlot (9h22’ mits vormbewijs)
  • o   Veerle Beernaert (9h25’ mits vormbewijs en extra evaluatie na Spartathlon 2016)

Indien er geen enkele <9h00 loopster zich kwalificeert wordt alleen de beste <9h30’ loopster afgevaardigd (mits vormbewijs).

 

WK100K Heren

-  alle lopers die sinds begin 2014 <7h00 gelopen hebben tegen 17 september 2016, met een maximum van 6 inclusief Wouter Decock.

-   Indien er geen twee lopers <7h00 hebben gelopen worden de overgebleven plaatsen gegeven aan de beste <7h40’ lopers (mits vormbewijs). Pas indien te weinig <7h40’’ lopers kan worden rekening gehouden met equivalente prestaties op de 6 uren.

Komen hiervoor nu al in aanmerking: 

  • o   Eric Plennevaux (7h35’ Belves, mits vormbewijs)
  • o   Gert Mertens (7h37’ mits vormbewijs)
  • o   Gino Casier (equivalent op 6 Uren, mits vormbewijs)

 

WK 50km Dames

-          Alle loopsters, met een maximum van 6,  die sinds begin 2014 <3h30’gelopen hebben tegen 11 september 2016.

-          Indien er geen drie loopsters <3h30’ hebben gelopen worden de overgebleven plaatsen gegeven aan de beste  sub 2h45’ marathonloopsters.

-          Indien de selectie dan nog niet de drie geselecteerden heeft bereikt wort deze aangevuld met de beste <3h40’ loopsters/50km.

-          De laatste aanvulling gebeurt met de beste  <3h00’ loopsters/marathon.

-          Indien er zich geen enkele <3h30’/50km of <2h45’ /Marathon loopster zich selecteert wordt de selectie beperkt tot 1 loopster.

WK 50km Heren

-          Alle lopers, met een maximum van 6, die sinds begin 2014 < 3h00’ gelopen hebben tegen 11 september 2016.

-          Indien er geen drie lopers <3h00’ hebben gelopen worden de overgebleven plaatsen gegeven aan de beste sub 2h22’ marathonlopers

-          Indien de selectie dan nog niet de drie geselecteerden heeft bereikt wordt deze aangevuld met de beste sub 3h05’ lopers/50km.

-          De laatste aanvulling gebeurt met de beste <3h30’marathonlopers

-          Indien er zich geen enkele <3h00’/50km of <2h22’ /marathon loper zich selecteert wordt de selectie beperkt tot 1 loper

 

 

 

Nationale Ploeg WK 50Km, Doha eind november 2015.

Het selectiecomitée zal begin juli al een eerste lijst van geselecteerden en voorgeselecteerden bekend maken.

Nationale Ploeg WK/EK 100KM, Winschoten 12 september 2015.

Het selectiecomitée heeft de volgende atleten definitief geselecteerd voor het WK/EK 100km in Winschoten.
De gehanteerde criteria :

Mannen : minimum B-niveau gelopen van 2013 tot nu, of equivalent op 6H + vormbewijs (VB) of Wild Card (WC)
Vrouwen : minimum C-niveau gelopen van 2013 tot nu, of equivalent op 6H + vormbewijs (VB) of Wild Card (WC)

Mannenploeg

1. Wouter Decock (A +VB)
2. Nico Serroen (B +WC)
3. Gino Casier (B+VB)
4. Gert Mertens (B_6H+VB)

Vrouwenploeg

1. Mieke Dupont (A+VB)
2. Katrien Rogiers (C+VB)
3. Heidi Janssens (C+VB)
4. Valerie Turlot (C+WC)  (forfait)


Kunnen zich ook nog selecteren na het afleveren van vormbewijs tegen 5 juli 2015:

Johan Watthy (B) en Pieter Vermeesch (A)

Verder zal het selectiecomité elke officieel aangesloten atleet/atlete die tegen 5 juli 2015 een 100K B-niveau heeft gelopen bij de mannen of een 100K C-niveau bij de vrouwen de kans geven zich bij de ploeg te voegen.

Op 5 juli wordt de selectie doorgegeven aan de IAU & LOC.

 

Nationale Ploeg WK Ultra-TRAIL, Annecy 30 Mei 2015.

22 december 2015.

Zodra het ultraloop-selectiecomitée definitief groen licht krijgt van de KBAB om deze selectie te maken zullen hier de namen van de geselecteerden en pre-geselecteerden vermeld worden.

Atleten/atletes die menen voor deze selectie in aanmerking te kunnen komen kunnen nog altijd contact opnemen met het selectiecomitée via info@ultrabel.be

05/02/2015:
De KBAB heeft beslist heeft om de selectie voor het WK ULTRA Trail niet langer meer te laten gebeuren door de ultracel binnen de KBAB maar door de Trail werkgroep die trouwens hun selectie al heeft doorgestuurd naar de IAU.

Nationale Ploeg WK/EK 24H, Turijn 11-12 April 2015.

22 Februari 2015.

Het selectiecomité heeft de definitieve selectie voor het WK-EK 24H in Turijn doorgestuurd naar de IAU en organisatoren.

Definitieve selectie (alfabetisch):

Ql = qualificatielimiet, Vb = vormbehoud, WC = wildcard (cfr. selectiecriteria)
IAU= resultaten in de IAU kampioenschappen (WK's - EK's)

Mannen:  

Luc Dejaegher-Braet

  • (QL) Steenbergen 2013 : 220.981, Spartathlon 2014 : 30:39:22
  • (Vb) Spartathlon 2014 : 30:39:22
  • (IAU) 2013: 220.981, 2012: 216.467, 2010: 219.270)

Peter Palmans

  • (Ql) Steenbergen 2013
  • (Vb) Amiens 2014, Botrop 2014
  • (IAU) 2013: 233.921, 2012: 217.867

Geert Stynen

  • (Ql) WC
  • (Vb) Olne-Spa-Olne
  • (IAU) 2013: dnf, 2012: 232.734, 2010: 227.882, 2009: dnf, 2008: 215.823, 2007: 206.388, 2007 EK: 186.227, 2006: 248,642

 
Vrouwen:

Veerle Beernaert

  • (Ql) Steenbergen 2013
  • (Vb) Winschoten 2014, Amiens 2014, Barcelona 2014
  • (IAU) 2013:186.297

Valerie Turlot

  • (Ql) Maasmechelen 2014
  • (Vb) Doha 2014

Patricia Verschuere

  • (Ql) WC
  • (Vb) Amsterdam 2014

 

 Coach: André Mingneau

 

De ploeg vertrekt op vrijdag 10 april en komt op maandag 13 april terug.